jtemplate.ru - free extensions for joomla

ZSO Gryfino - Relacje sportowe

II miejsce  w rejonie w piłce ręcznej
W dniu 18.12.2014r. odbyła się Rejonowy Gimnazjada w Piłkę Ręczną Chłopców. Nasza drużyna zdobyła II miejsce. W pierwszym meczu uległa zespołowi z Kołbacza a następnie pokonała jedną bramką drużynę z Gardna. chłopcy wystąpili w składzie: Adam Olczak, Maciej Ragan, Damian Stemler, Kacper Olszewski, Kamil Przetak, Piotr Wysokiński, Mateusz Wesołowski, Rafał Dąbrowski, Patryk Wróbel, Kamil  Koczan, Patryk Girdziejewski, Bartosz Zarzycki.
Opiekun: Tomasz Matoszko

III miejsce w powiecie w piłce ręcznej
W dniu 10.12.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłkę Ręczną Chłopców. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce ulegając  zespołom ZSP nr 2 Gryfino, ZSP Chojna oraz wygrywając z ZSCKR Mieszkowice. Zespół wystąpił w składzie: Jakub Dworzyński, Wojciech Tylny, Kamil Klepadło, Radosław Więcek, Bartosz Reczek, Robert Kurpiel, Dacjan Żelech, Artur Durczak, Damian Kunowski, Adrian Stasiowski.

III miejsce w unihokeju chłopców

W dniu 26.11.2014r. odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Unihokeja Chłopców. Nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce ulegając w półfinale zespołowi z Chwarstnicy 3-1, następnie w meczu o medal brązowy wygrali z zespołem z Cedyni. Drużyna wystąpiła w składzie: Adam Olczak, Maciej Ragan, Kacper Olszewski, Damian Stemler, Jakub Rudziński, Piotr Wysokiński, Grzegorz Rudziński, Rafał Dąbrowski, Patryk Wróbel, Kamil Koczan, Patryk Girdziejewski, Bartosz Zarzycki.

IV miejsce w województwie
Dnia 22.10.2014r. w Przelewicach odbyły się zawody w biegach przełajowych na etapie wojewódzkim.
Drużyna chłopców z naszego liceum w finale Wojewódzkiej Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców zajeła IV miejsce.
Drużyna chłopców z naszego gimnazjum zdobyła również  IV miejsce w finale Wojewódzkie Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Opiekunami zawodników byli p. Dorota Boratyńska oraz p. Zbigniew Kozakiewicz.

Dnia 15.10.2014r odbyły się w Gryfinie zawody w biegach przełajowych.

Nasza drużyna chłopców z liceum zdobyła w tym dniu  I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców
Również drużyna dziewcząt z liceum zdobyła  I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
Na poziomie gimnazjum nasi chłopcy odniesli sukces i zdobyli  I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
Dziewczęta zdobyły  II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
Tym samym nasza szkoła przeszła do następnego etapu tych zawodów, do etapu wojewódzkiego.

Bieg transgraniczny Gryfino-Gartz.
W dniu 3 października 2014r. kolejny raz odbył się bieg transgraniczny Gryfino-Gartz. Około 400 biegaczy wystartowało  w południe z gryfińskiego nabrzeża do mety w Gartz. Wśród uczestników biegu byli również nasi uczniowie zajmując 2 miejsce. Bieg transgraniczny odbywa się już po raz 40. i cieszy się dużym zainteresowaniem.
III miejsce w powiecie w piłce nożnej dziewcząt

W dniu 01.10.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłkę Nożną Dziewcząt. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce remisując wszystkie swoje mecze, kolejno z ZSP Chojna 0-0, ZSP Gryfino 1-1 i ZSCKR Mieszkowice 1-1. Turniej wygrała drużyna z ZSP Chojna. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Ola Głowacka, Anna Gryglewska, Alicja Kryształowicz, Elwira Więcek, Justyna Kawka, Paulina Malik, Dominika Doryń, Ola Piekarek, Oliwia Makuch, Amanda Gasińska, Sandra Probucka, Ola Dworzyńska, Ola Dłużak.

I miejsce w powiecie
Dnia 19.09.2014r. drużyna chłopców z naszego liceum zdobyła I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Szkolnej Lidze Chłopców.

II miejsce w powiecie

W dniu 29.01.2014 odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasza drużyna w meczu półfinałowym pokonała drużynę z Chojny 32:12 i awansowała do finału w którym niestety uległa, po bardzo zaciętym meczu drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie 32:34.
Skład drużyny: Alicja Kryształowicz, Agata Żurowska, Anna Południak, Karolina Furtak, Magda Majewska, Sara Idczak, Sandra Probudzka, Ola Dłużak, Ola Piekarek, Anita Dąbrowska, Kamila Kawka.
Opiekun: Tomasz Matoszko.

W dniu 11.12.2013r. odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców, w której nasza reprezentacja zajęła I miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego. W pierwszym meczu drużyna pokonała ZSP 1 Chojna (11-6), w kolejnym uległa ZSP 2 Gryfino (8-7), a w ostatnim meczu wygrała z Mieszkowicami (22-4). Skład drużyny:
Falkiewicz Konrad, Grygorcewicz Paweł, Sokulski Krzysztof, Gałczyński Oskar, Stanisz Damian, Dąbrowski Patryk, Teczek Bartosz, Wołk Piotr, Piekarek Robert, Dworzyński Jakub, Tylny Wojciech, Szkudlarek Bartłomiej, Borowiec Bartłomiej.

II miejsce w unihokeju chłopców
W dniu 14.11.2013 odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Unihokeju Chłopców. Nasza drużyna wygrała w pierwszym spotkaniu z zespołem z Widuchowej 2-1, niestety w drugim meczu uległa Chwarstnicy 0-1 i ostatecznie zajęła  2 miejsce w turnieju.
Skład drużyny:
Artur Durczak, Mariusz Jabłoński, Radosław Więcek, Krzysztof Klepadło, Jacek Wiśniewski, Maciej Ragan, Patryk Wróbel, Karol Piekarz, Adam Olczak, Damian Stemler
Prowadzący: Tomasz Matoszko

MISTRZOSTWO w piłce nożnej w powiecie!
W dniu 22 października na stadionie miejskim w Gryfinie odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach brały udział 3 drużyny,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie. W naszej kadrze znaleźli się:

Opiekunem naszej drużyny był pan Jerzy Dudkiewicz

W pierwszym meczu rywalem naszej drużyny była szkoła z Chojny. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszej szkoły. Rywale często popełniali błędy w obronie co już na początku chciał wykorzystać Piekarek mocnym uderzeniem zza pola karnego,jednak bramkarz pewnie obronił. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry. Szkudlarek wrzuca piłkę z rzutu rożnego w pole karne,piłka znajduje Adamczaka który mocnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Drugą bramkę dla naszej szkoły zdobył również Adamczak tym razem po samotnym rajdzie wpada w pole karne i z dużym spokojem oddaje strzał na bramkę. Wynik na 3:0 podwyższył Szkudlarek po odebraniu piłki obrońcą. Chwile przed gwizdkiem sędziego,który miał kończyć pierwszą połowę napastnik Gości strzela bramkę na 3:1.Na początku drugiej połowy dużo działo się pod bramką gospodarzy. Kilka groźnych strzałów na naszą bramkę obronił Konrad Falkiewicz,który był w świetnej dyspozycji owego dnia,jednak nasza kadra szybko wyszła z opresji a 3 bramkę zdobył Michał Adamczak,który również grał fenomenalny mecz. Mamy 4:1.Ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył pomocnik Bartłomiej Szkudlarek który przed zdobyciem bramki oszukał dryblingiem trzech obrońców po czym stanął oko w oko z bramkarzem gości i spokojnie strzelił.

ZSO-ZSP nr 1  5:1

Bramki: 3-Adamczak
              2-Szkudlarek

Zawodnik meczu(wybierany przez opiekuna): Michał Adamczak

W kolejnym meczu spotkaliśmy się z ZSP nr 2 w Gryfinie. Mecz był zapowiadany jako derby Gryfina co też podwójnie motywowało zawodników obu ekip. Początek spotkania lepszy w wykonaniu gości. Już w pierwszych minutach po rzucie wolnym kapitalną interwencją popisał się nasz bramkarz Konrad Falkiewicz. Po tym strzale nasza reprezentacja obudziła się a najbardziej czujny był Adamczak który pokonał bramkarza rywali. Chwilę po tej akcji na samotny rajd zdecydował się Szkudlarek jednak strzał był zbyt lekki aby zdobyć bramkę. Na pochwałę zasługuje postawa w obronie Krzysztofa Sokólskiego który uratował nas przed utratą bramki jeszcze w pierwszej połowie. Końcówka byłą nerwowa ale do przerwy 1:0 dla ZSO. Drugą połowę spotkania mocno rozpoczęła szkoła z ul. Łużyckiej lecz ich zapały szybko zgasił Szkudlarek który przejął piłkę od obrońców i uderzył na bramkę z pola karnego,Bramkarz bez szans. Kilka minut później po fatalnym błędzie bramkarza rywali wynik na 3:0 podwyższa Adamczak. Michał wybił piłkę z połowy boiska aby dać odpocząć naszym obrońcą lecz bramkarz rywali nie złapał piłki a ta odbiła mu się od nogi i wpadła do siatki. Kuriozalna sytuacja ! Kolejna bramka wpadła po raz kolejny po błędzie obrony i bramkarza rywali. Piłka przeleciała pod nogami bramkarzowi a Adamczak do niej doskoczył i dobił do siatki. Mecz skończył się wynikiem 4:1 a nasi zawodnicy w zajęli 1 miejsce na zawodach,dzięki czemu w maju powalczą na zawodach wojewódzkich.

ZSO-ZSP nr 2 4:1

Bramki : 3-Adamczak